23. Festival nitratnog filma

23. Festival nitratnog filma održaće se od 06. do 15.juna u Jugoslovenskoj kinoteci gde će se u sali Makavejev prikazati 36 filmova iz 26 arhiva Evrope, Japana, Egipta i SAD.

PROGRAM:

Nedelja, 6. jun 2021.

16.00 – GDE SVEĆE TMURNO GORE
Where Lights Are Low (US, 1921); 68′
Režija: Colin Campbell
Uloge: Sessue Hayakawa, Togo Yamamoto

17.30 – NEVIDLJIVA VOJSKA
Den usynlige haer (DK, 1945); 87′
Režija: Johan Jacobsen
Uloge: Bodil Kjer, Ebbe Rode

20.00 – MORAN SA BRODA „LEDI LETI“
Moran Of The Lady Letty (US, 1922); 89′
Režija: George Melford
Uloge: Dorothy Dalton, Rudolph Valentino

Ponedeljak, 7. jun 2021.

15.00 – ATINSKI APAŠI
Oi apahides ton Athinon (GR, 1930); 90′
Režija: Dimitris Gaziadis
Uloge: Petros Epitropakis, Mery Sagianou-Katseli

16.45 – Program Jugoslovenske kinoteke: Ponovo otkriveni filmovi
MAĐIONIČARSKI FILMOVI
Kouzellnicke filmy (FR, cca 1908/10); 7’
Pp. Pathe Freres

KUPIDON BACA CIGLU
Cupid Throws A Brick (US, 1913); 8’
Režija: Allan Dwan
Uloge: J. Warren Kerrigan, Jessalyn Van Trump

PILULA
The Pill (US, 1922); 15’
Režija: Joe Rock
Uloge: Joe Rock, Billie Rhodes

U DOLINI ŠPREJE (ŠPREVALDU). PRIKAZ NEMAČKE DOMOVINE KROZ GODIŠNJA DOBA
Im Spreewald. Ein Bild deutscher Heimat im Wechsel der Jahreszeiten (GE, 1927); 10’
Pp/Pc: Naturfilm Hubert Schonger

PAZI DOLE’
Look Out Below (US, 1929); 16
Režija: Stephen Roberts
Uloge: Raymond McKee, Thelma Todd

PRVI VUKOV SABOR U TRŠIĆU
(JUG,1933); 3’
Režija: Petar Ž. Petrović, Čeda Popović

DEČAK U PLAVOM
Little Boy Blue (US, 1936); 7′
Režija: Ub Iwerks
Uloge: Sara Berner, Billy Bletcher

JESEN
Listopad (CS, 1935); 19′
Režija: Otakar Vavra
Uloge: Fritz Klippel, Jirina Čermakova

18.30 – SALADIN / SALADIN VELIČANSTVENI
Al Nasser Salah ad-din (EG, 1963); 186′
Režija: Youssef Chahine
Uloge: Ahmed Mazhar, Salah Zulfikar

Utorak, 8. jun 2021.

15.00 – ŽUDNJA
The Craving (US, 1918); 57′
Režija: Francis Ford
Uloge: Francis Ford, Mae Gaston

16.00 – MALI SVEŠTENIK
The Litlle Minister (US, 1921); 68′
Režija: Penrhyn Stanlaws
Uloge: Betty Compson, George Hackathorne

17.30 – ZATOČENO JATO
Pleneno jato (BG, 1962); 81′
Režija: Dučo Mundrov
Uloge: Petar Slabakov, Kiril Kovačev

19.00 – DITA SAKSOVA
Dita Saxova (CS, 1967); 103′
Režija: Antonin Moskalyk
Uloge: Krystyna Mikolajewska, Bohuš Zahorsky

Sreda, 9. jun 2021.

16.00 – JADNICI: OLUJA ISPOD LOBANJE
Les miserables: Une tempete sous un crane (FR, 1934); 116′
Režija: Raymond Bernard
Uloge: Harry Baur, Charles Vanel

18.00 – JADNICI: TENARDIJEOVI
Les miserables: Les Thenardier (FR, 1934); 86′
Režija: Raymond Bernard
Uloge: Harry Baur, Charles Vanel

20.00 – JADNICI: SLOBODA, SLATKA SLOBODA…
Les miserables: Liberte, liberte cherie… (FR, 1934); 87′
Režija: Raymond Bernard
Uloge: Harry Baur, Charles Vanel

Četvrtak, 10. jun 2021.

16.00 – KINO-PRAVDA, Prvi deo, NO. 13-17
(SU, 1922-1925); 117′
Režija: Dziga Vertov

18.00 – KINO-PRAVDA, Drugi deo, NO. 18-23
(SU, 1922-1925); 122′
Režija: Dziga Vertov

20.00 – RAJ ZA DAME
Au Bonheur des dames (FR, 1930); 89′
Režija: Julien Duvivier
Uloge: Dita Parlo, Pierre deGuingand

Petak, 11. jun 2021.

16.00 – DEVOJKA U FRAKU
Flickan i frack (SE, 1926); 121′
Režija: Karin Swanstrom
Uloge: Magda Holm, Karin Swanstrom

18.15… ADMIRAL UŠAKOV
Admiral Ušakov (SU, 1953): 101′
Režija: Mihail Romm
Uloge: Ivan Perverzev, Boris Livanov

20.15 – BRODOVI NAPADAJU UTVRĐENJA

Korabli šturmujut bastioni (SU, 1953); 92′
Režija: Mihail Romm
Uloge: Ivan Perverzev, Gennadij Judin

Subota, 12. jun 2021.

16.00 – ŠEST I DESET I PO
Six et demi onze (FR, 1927); 86′
Režija: Jean Epstein
Uloge: Edmond Van Daele, Nino Costantini

18.00 – LEKAR ZA ŽENE / DOKTOR ŠEFER, GINEKOLOG
Frauenarzt Dr. Schäfer (GE, 1928); 86′
Režija: Jacob Fleck, Luise Fleck
Uloge: Leopold Kramer, Evelyn Holt

20.00 – KOFERI GOSPODINA O.F.
Die Koffer des Herrn O.F. (GE, 1931); 79′
Režija: Alexis Granowsky
Uloge: Alfred Abel, Peter Lorre

Nedelja, 13. jun 2021.

16.00 – GOSPODAR I NJEGOVE SLUGE
Herren og hans tjenere (NO, 1959); 83′
Režija: Arne Skouen
Uloge: Claes Gill, Wenche Foss

18.00 – ARIANA
Ariane (GE, 1931); 85′
Režija: Paul Czinner
Uloge: Elisabeth Bergner, Rudolf Forster

20.00 – ĐAVO POTPIRUJE
Le diable souffle (FR, 1947); 95′
Režija: Edmond T. Greville
Uloge: Charles Vanel, Helena Bossis

Ponedeljak, 14. jun 2021.

16.00 – LUDVIG DRUGI, KRALJ BAVARSKE
Ludwig der Zweite, Konig von Bayern.
Schicksal eines unglucklichen Menschen (GE, 1930); 111′
Režija: Wilhelm Dieterle
Uloge: Wilhelm Dieterle

18.00 – MARIJA OD MORA
Maria do Mar (PT, 1930); 105′
Režija: Jose Leitao de Barros
Uloge: Rosa Maria, Adelina Abranches

20.00 – VIR
Sodrasban (HU, 1964); 82′
Režija: Istvan Gaal
Uloge: Maria Fogarasi, Istvanne Zsipi

Utorak, 15. jun 2021.

16.00 – NEUGASIVI PLAMEN
Fiamma che non si spegne (IT, 1949); 100′
Režija: Vittorio Cottafavi
Uloge: Gino Cervi, Maria Denis

18.00 – SPALJENA KOŽA
La piel quemada (ES, 1967); 109′
Režija: Josep Maria Forn
Uloge: Antonio Iranzo, Marta May

20.00 – PAD KUĆE AŠER
The Fall Of The House Of Usher (US, 1928); 14′
Režija: James Sibley Watson, Melville Webber
Uloge: Herbert Stern, Hildegarde Watson

20.15 – TRI ŽENE
Three Women (US, 1924); 73′
Režija: Ernst Lubitsch
Uloge: May McAvoy, Pauline Frederick

Foto:ilustracja/A.M

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Dešavanja